Najbliższy kurs:
17.07.2024r.17.30
ZAPISZ SIĘ!
FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

1.Kiedy mogę rozpocząc kurs prawa jazdy kat. A?

Delta: Kurs prawa jazdy kat. A można rozpocząc na 3 miesiące przed ukończeniem 24 roku życia.

W przypadku posiadania prawa jazdy kat. A2 przez okres 2 lat, prawo jazdy kat. A rozpocząć można w wieku 20 lat. Kursant zwolniony jest wówczas z części teoretycznej egzaminu państwowego. Podchodzi wyłącznie do egzaminu praktycznego.

 

2.Dlaczego na rynku istnieje taka rozbieżnośc cenowa 1000-1800 za te same kursy prawa jazdy kat. B

Delta: Wynika to z wielu czynników. Należy sobie zdac sprawę z faktu, że jeżeli szkoła nauki jazdy oferuje kurs prawa jazdy nawet po niższych cenach niż 900 zł to z pewnością polityka wewnętrzna szkoły przewiduje w jakimś stopniu uszczuplenie wykładów, brak zajęć z pierwszej pomocy, zmniejszenie godzin szkolenia praktycznego (jazdy) lub też inny sposób odzyskania kosztów za promocyjnie obniżoną cenę kursu.  Dodatkowo wiele szkół nie serwisuje swoich samochodów oraz nie dokonuje regularnych przeglądów technicznych, nie nabywa nowych opon zimowych w sezonie zimowym oraz nie dba o stan techniczny pojazdów. Należy jednak pamiętać, że to głównie od stanu technicznego samochodu szkoleniowego zależy nasze i Wasze bezpieczeństwo.

Wiele szkół nauki jazdy nie posiada również własnego placu manewrowego i sali wykładowej. Zajęcia z pierwszej pomocy traktują pobieżnie a przecież nikt z nas nie dostanie drugiej szansy na poprawę błędu.

Prawidłowo przeprowadzony kurs zgodnie z "Rozporządzeniem w sprawie szkolenia oraz egzaminowania kandydatów na kierowców" z wykorzystaniem najnowocześniejszych szkoleniowych programów multimedialnych sprawia, że koszty kursów są wysokie. Jeżeli kurs jest "super tani " oznacza to, że w ogromnym stopniu będziecie Państwo stratni, jeżeli nie odczujecie tego już w trakcie szkolenia to na pewno na egzaminie państwowym i w późniejszym Państwa samodzielnym poruszaniu się po drogach.

Tak więc zanim zdecydujecie Państwo, gdzie rozpocząć kurs, sprawdźcie czy stac Was na "tani kurs", często droższy od najdroższego kursu na rynku.